از توابع شهرستان خوي استان آ.غ
 یاد واره شهدای روستا وار

یادواره شهدای روستای وار و گرامیداشت یاد شهید حاج قلیزاده دادستان خوی

در آستانه اربعین حسینی (ع)، یادواره شهدای روستای وار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید حاج  قلیزاده دادستان شهید خوی، شب جمعه مورخ 15/11/1388 برگزار شد.

با توجه به اینکه، همه ساله به همت اهالی مومن، اعضای محترم شورای اسلامی، کانون فرهنگی هنری المهدی و پایگاه شهید کوسه­ لو روستای وار، یادواره شهدای این روستا برگزار می­گردد، امسال نیز، این مراسم در آستانه اربعین حضرت اباعبدالله ­الحسین (ع) و همزمان با گرامیداشت ایام الله دهه فجر، در مسجد این روستا برگزار خواهد شد.

این مراسم که با حضور چشم­گیر مردم خداجوی منطقه و با شرکت تعدادی از نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، سخنرانان و مداحان اهل بیت (ع) ضمن یادآوری دلاوریها و حماسه ­های اهل بیت (ع)، به رشادتهای شهدا در دوران جنگ تحمیلی نیز، اشاره کردند.

آقایان جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه و حسینی صدر نماینده شهرستان خوی، سخنرانان این محفل نورانی بوده­ اند.

مراسم امسال، متفاوتر از مراسم سالهای قبل برگزار شد؛ چرا که در این مراسم، یادی از دادستان شهید خوی، مرحوم ولی حاج ­قلیزاده هم شد.

روستای وار، از جمله روستاهایی می­باشد که در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، دهها جانباز و شهید به انقلاب اسلامی و دفاع از وطن عزیزمان تقدیم کرده است.

اسامی شهدای روستای وار بدین قرار است:

1. حاج اسماعیل کوسه ­لو2. یدالله علی ­اکبرلو3. حسن علی ­اکبرلو4. اسدالله محبلو5. صابر کوسه ­لو6. مرادعلی کوسه ­لو7. کاظم علی ­اکبرلو8. مرادعلی بایرام­لو9. عبدل علیمیرزالو10. خیرالله ولیلو11. علی جهانگیرزاده12. ولی جهانگیرزاده.

لازم به ذکر است، شهید حاج ­قلیزاده یکی از قضات با اخلاص شهرستان خوی بود که دو هفته پیش به دست اشرار به شهادت رسید. همچنین، ایشان یکی از مسولین پرکار شهر خوی بود که در حریم­ گشایی جاده وار ـ خوی، همواره در کنار اهالی روستای وار بوده و سهم بسزایی در حل مشکلات اداری این اقدام اهالی داشته است.

|+| نوشته شده توسط حجت در جمعه شانزدهم بهمن 1388  |
 
 
بالا